Parmičky
Nejprodávanější

Pentazonu můžeme vídat u mnohých akvaristů, neboť se řadí mezi nejvýrazněji chovaný druh akvarijních rybek. Parmičky obecně klasifikujeme, jako hejnové, čilé ryby s viditelnými, až téměř nerozeznatelnými hmatovými vousky. Chováme je v hejnech minimálně po 6 - 8 kusech, v závislosti na druhu. Jejich čeleď se vyskytuje v tropech a subtropech Asie a Afriky. Řada z těchto ryb jsou cennými pomocníky pro likvidaci řas.

Tetrazonu můžeme vídat u mnohých akvaristů, neboť se řadí mezi nejvýrazněji chovaný druh akvarijních rybek. Parmičky obecně klasifikujeme, jako hejnové, čilé ryby s viditelnými, až téměř nerozeznatelnými hmatovými vousky. Chováme je v hejnech minimálně po 6 - 8 kusech, v závislosti na druhu. Jejich čeleď se vyskytuje v tropech a subtropech Asie a Afriky. Řada z těchto ryb jsou cennými pomocníky pro likvidaci řas.

Tetrazonu můžeme vídat u mnohých akvaristů, neboť se řadí mezi nejvýrazněji chovaný druh akvarijních rybek. Téměř albinotická Hong-Kong forma je stejně, jako mnoho dalších uměle vyšlechtěná mutace. Parmičky obecně klasifikujeme, jako hejnové, čilé ryby s viditelnými, až téměř nerozeznatelnými hmatovými vousky. Chováme je v hejnech minimálně po 6 - 8 kusech, v závislosti na druhu. Jejich čeleď se vyskytuje v tropech a subtropech Asie a Afriky. Řada z těchto ryb jsou cennými pomocníky pro likvidaci řas.

Tetrazonu můžeme vídat u mnohých akvaristů, neboť se řadí mezi nejvýrazněji chovaný druh akvarijních rybek. Mechová forma je stejně, jako mnoho dalších uměle vyšlechtěná mutace. Parmičky obecně klasifikujeme, jako hejnové, čilé ryby s viditelnými, až téměř nerozeznatelnými hmatovými vousky. Chováme je v hejnech minimálně po 6 - 8 kusech, v závislosti na druhu. Jejich čeleď se vyskytuje v tropech a subtropech Asie a Afriky. Řada z těchto ryb jsou cennými pomocníky pro likvidaci řas.

Barbus schuberti (zlatá parmice): • Velikost: Až 7 cm. • Barva: Zářivě zlaté tělo, červené ploutve. • Chování: Klidná, hejnová ryba, vhodná do společenských akvárií. • Teplota vody: 20–26 °C. • pH: 6,0–7,5. • Potrava: Všežravec (vločky, živá i mražená potrava). • Původ: Vyšlechtěná forma Puntius semifasciolatus. Hodí se do hustě osázených akvárií s volným prostorem na plavání.

Tento druh byl vědecky popsán až v roce 2008 a dodnes se její původ rozchází ve všech směrech. Parmičky obecně klasifikujeme, jako hejnové, čilé ryby s viditelnými, až téměř nerozeznatelnými hmatovými vousky. Chováme je v hejnech minimálně po 6 - 8 kusech, v závislosti na druhu. Jejich čeleď se vyskytuje v tropech a subtropech Asie a Afriky. Řada z těchto ryb jsou cennými pomocníky pro likvidaci řas.

Parmička zlatá je u nás známá jako „šubrtka“ a jedná se o vyšlechtěnu formu parmičky polopruhé (semifasciolatus). Parmičky obecně klasifikujeme, jako hejnové, čilé ryby s viditelnými, až téměř nerozeznatelnými hmatovými vousky. Chováme je v hejnech minimálně po 6 - 8 kusech, v závislosti na druhu. Jejich čeleď se vyskytuje v tropech a subtropech Asie a Afriky. Řada z těchto ryb jsou cennými pomocníky pro likvidaci řas.

Parmičky obecně klasifikujeme, jako hejnové, čilé ryby s viditelnými, až téměř nerozeznatelnými hmatovými vousky. Chováme je v hejnech minimálně po 6 - 8 kusech, v závislosti na druhu. Jejich čeleď se vyskytuje v tropech a subtropech Asie a Afriky. Řada z těchto ryb jsou cennými pomocníky pro likvidaci řas.

Parmičky obecně klasifikujeme, jako hejnové, čilé ryby s viditelnými, až téměř nerozeznatelnými hmatovými vousky. Chováme je v hejnech minimálně po 6 - 8 kusech, v závislosti na druhu. Jejich čeleď se vyskytuje v tropech a subtropech Asie a Afriky. Řada z těchto ryb jsou cennými pomocníky pro likvidaci řas. Parmička duhová je však v těchto směrech oproti ostatním lehce vybočující.

Puntius nigrofasciatus (parmička purpurová) je sladkovodní hejnová ryba dorůstající 5–6 cm. Samci mají červené tělo s tmavými pruhy, samice jsou stříbřité. Vyžaduje teplotu vody 22–26 °C, pH 6,0–7,5 a dobře osázené akvárium. Je všežravá, vhodná pro začátečníky, doporučuje se chov v hejnech.